XXXI Klubowa Wystawa Terierów
31.Terriers Club Show

Opole, 24.04.2016

Klub Teriera w Polsce, Klub Airedale Teriera i Teriera Walijskiego serdecznie dziękują Wystawcom za liczny (339 zgłoszeń) udział w corocznym "Święcie Terierów", Sędziom - za doskonałą pracę w ringu oraz Oddziałowi Opole za idealną współpracę i sprawną organizację wystawy!

Naszą Wystawę zaszczycili swoją obecnością sędziowie z czterech krajów: Wendy Baker z Australii, Nemanja Jovanovic z Serbii, Robert Kanas ze Słowacji, Aneta Dopierała, Viva Maria Soleckyj-Szpunar i Joanna Szczepańska-Korpetta z Polski.

Na najwyższym miejscu podium Best In Show stanął, po raz drugi wygrywając Klubową Wystawę Terierów w Polsce, sealyham terrier Forlegd Yuppie Moto Moto, wyhodowany w Szwecji (hod.Fredrik Åhs i Olga K. Forlicz), mieszkający w Rosji (wł.Irina i Igor Kononenko). Forlegd Yuppie Moto Moto to dwukrotny Zwycięzca Świata, dwukrotny Zwycięzca Europy, Zwycięzca Crufts oraz Champion wielu krajów Europy. 
Tuż za nim american staffordshire terrier Jet Set King of Ring's z serbskiej hodowli w rękach Adama Adamowskiego. Na trzeciej lokacie - airedale terrier Rus Kornels Istinnaya Tsennost, wyhodowana i mieszkająca w Rosji (wł.I.Ivanova). Na czwartym miejscu szkocka terierka, także w rosyjskich rękach, Gemma Stonehenge Tavel (hod.i wł.Marina Khenkina).

 

 

Wyniki konkurencji finałowych

BEST IN SHOW
Sędzia: Wendy Baker
1. Sealyham Terrier - Forlegd Yuppie Moto Moto
2. American Staffordshire Terrier - Jet Set King of Ring's
3. Airedale Terrier - Rus Kornels Istinnaya Tsennost 
4. Terier Szkocki - Gemma Stonehenge Tavel

Najlepsza Hodowla
Sędzia: Robert Kanas
1. Parson Russell Terrier - Mysia Zagłada FCI
2. Jack Russel Terrier - Ziemann FCI
III. West Highland White Terrier - od Bobika
IV. Irish Soft Coated Wheaten Terrier - Ben Nevis

Najlepsza Para 
Sędzia: Wendy Baker
1. Parson Russel Terrier - Pan Pudzian Mysia Zagłada FCI & Simba Equus Mysia Zagłada FCI
2. Jack Russell Terrier - Barbados Kimmy Land & Moya Britaniya Madame Tiffany
3. West Highland White Terrier - Bonjorno Rokoko & Euphoria Love Kom
4. Irish Soft Coated Wheaten Terrier - Niemen Top of Ben Nevis FCI & Lucy In The Sky Top of Ben Nevis

 

Najlepszy Reproduktor 
Sędzia: Joanna Szczepańska-Korpetta - Polska
1. Jack Russell Terrier - Casino Royale Ziemann FCI

Najpiekniejsze Młodsze Szczenię

Sędzia: Viva Maria Soleckyj-Szpunar
1. Bullterrier - Volta Buteo
2. West Highland White Terrier - Summer Wine od Bobika
3. Terier Szkocki - Honey Cookie z Armi Drakona FCI
4. Staffordshire Bull Terrier - Jon Jones Berserker

 

Najpiękniejsze Szczenię
Sędzia: Joanna Szczepańska-Korpetta
1. American Staffordshire Terrier - Jamaica Me Crazy Taboo
2. Irish Soft Coated Wheaten Terrier - Jasper Kyd Jacobson Wanton Buddys
3. West Highland White Terrier - Gorwin Libusza
4. Jack Russell Terrier - Barbados Kimmy Land

 

Najpiękniejszy Weteran
Sędzia: Viva Maria Soleckyj-Szpunar
1. Airedale Terrier - Gypsy Queen Equitana
2. Terrier Czeski - Xandra Kalifa Bohemica
3. Irish Soft Coated Wheaten Terrier - OMG Top of Ben Nevis FCI
4. Jack Russell Terrier - Arwena Frifro Figlarski FCI

 

Najpiekniejszy Terier Użytkowy
Sędzia: Joanna Szczepańska-Korpetta
1. Foksterier Krótkowłosy - Gabra od Hrubego Lesa
2. Parson Russell Terrier - Simba Equus Mysia Zagłada FCI

 

Najpiękniejszy Terier Typu Bull 
Sędzia: Robert Kanas
1. Staffordshire Bull Terrier - Decimus Prime Domidar Dogs
2. American Staffordshire Terrier - Jet Set King of Ring's
3. Time After Time Karmacoma - Bullterrier
4. Millo Bullbandit - Bullterrier Miniaturowy

 

Derby Psy 
Sędzia: Robert Kanas
1. Border Terrier - Artur z Jesence
2. American Staffordshire Terrier - Jet Set King of Ring's 
3. Staffordshire Bull Terrier - Top Dancer at Ambassador Sun
4. Jack Russell Terrier - Best of Friends Magor

 

Derby Suki 
Sędzia: Robert Kanas
1. Bullterrier Miniaturowy - Millo Bullbandit
2. Airedale Terrier - Surprise Me Brandy Terriermania FCI
3. Staffordshire Bull Terrier - Xanterra Ambassador Sun
4. American Staffordshire Terrier - Neverending Story Diamond Stuff

 

Best In Show Junior
Sędzia: Viva Maria Soleckyj-Szpunar
1. Airedale Terrier - Gingerdream (FCI) Cancion del Mariachi
2. Bedlington Terrier - Notice Pure Seduction
3. West Highland White Terrier - Westicon Highland Hunter
4. Bullterrier - Time After Time Karmacoma

 

Reserve Best In Show 
Sędzia: Joanna Szczepańska-Korpetta
1. Airedale Terrier - Flair Matterhorn for Sher
2. West Highland White Terrier - Xtreme Poker Face Sunshine Celebration
3. Foksterrier Krótkowłosy - Sasquehanna Aspiracja
4. Jack Russel Terrier - Xaya Magor

Zdjęcia: Monika Milian