Dowiedz się, czy terier niemiecki jest agresywny

czy terier myśliwski jest agresywny

Historia pochodzenia

Terier niemiecki to z pochodzenia Brytyjczyk, ale ukształtowany został już w Niemczech. Po I wojnie światowej kilku członków Foxterrier Club opuściło klub foksteriera i skupiło się na hodowli psa o walorach użytkowych. Dążyli do psa wszechstronnego, energicznego, z instynktem myśliwskim. Tak oto w 1926 r. powołano Deutscher Jagdterrier-Club, a rok później zaprezentowano pierwszego przedstawiciela tej rasy. FCI uznało rasę dopiero 1968 r.

Czy terier niemiecki jest agresywny? Budowa i zdrowie

To niewielki pies o płaskiej czaszce, szerszej między uszami w porównaniu do foksteriera. Dorosły pies powinien osiągnąć 9 – 10 kg, a jego wysokość w kłębie powinna mieścić się w przedziale 33 do 40 cm. Ma mocne uzębienie, małe i głęboko osadzone oczy, przylegające uszy. Posiada proste, umięśnione łapy o mocnym kośćcu. To pies krótkowłosy, ale występuje w dwóch typach – szorstkiej i krótkiej, o czarnym, ciemnobrązowym bądź szaroczarnym umaszczeniu. Pielęgnacja sierści nie jest skomplikowana, ponieważ nawet szorstkowłosy typ ma dość krótką i przylegającą sierść. Nie wymaga codziennego szczotkowania, ale dzięki codziennej pielęgnacji jego sierść będzie błyszcząca i nie będzie aż tak wypadać. Żyje około 15 lat i cieszy się dobrym zdrowiem. Rasa nie ma szczególnych wymagań pod względem żywienia. Pies powinien mieć dopasowaną dietę do swojej aktywności fizycznej i wieku.

Zobacz też:  Jak obciąć yorka, aby czuł się komfortowo?

Dla kogo będzie odpowiedni?

To pies myśliwski, a więc posiada dużą ilość energii, którą musi spożytkować. Wymaga stałego ruchu zarówno pod względem fizycznym, jak również umysłowym i węchowym. Dlatego też rasa polecana jest dla osób aktywnych, które zapewnią mu odpowiednią ilość codziennego ruchu. Z tego samego powodu nie sprawdzi się jako pies wyłącznie do towarzystwa, mieszkając w mieszkaniu.

Czy terier niemiecki jest agresywny?

Niemiecki terier myśliwski jest psem myśliwskim, pełniącym funkcję psa tropiącego i aportującego. Wyjątkowo aktywny, inteligentny, zwinny i bystry, dodatkowo jest pewny siebie, uparty. To pies pracujący, wszechstronny, godny zaufania. Ma silny instynkt łowiecki, zatem bez odpowiedniego ułożenia, ruszy tropem gdy tylko poczuje zwierzynę lub kota z sąsiedztwa czy małego pieska.

Zatem, czy terier niemiecki jest agresywny? Instynkt myśliwski psa jest tak silny, że w zasadzie uniemożliwia współżycie z innym gatunkiem zwierząt. Nie jest najlepszym kandydatem do życia w stadzie z innymi zwierzętami. Silny temperament powoduje liczne konflikty na poziomie gatunkowym, szczególnie u osobników tej samej płci. Warto tutaj wspomnieć, że posiada silne przywiązanie do człowieka. Nie przeszkadza mu również obecność małych dzieci, jednak należy uważać, by nie naruszały jego strefy komfortu. Chociaż jest mały, jest bezlitosnym stróżem, który może zaatakować intruza.

Zobacz też:  Ile kosztują yorki? Poznaj cenę psów z włosami zamiast sierści!

Wywodzi się z terierów, a więc jest uparty, lekkomyślny i zacięty. Pamiętajmy więc o odpowiednim szkoleniu, które pomoże w ułożeniu bystrego psa, a dzięki niemu terier nie nabędzie złych nawyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *